Zadnji majski dan smo se člani našega društva odpravili na kopalni izlet v Olimije.

Ko smo prispeli  nas je predsednik  presenetil s Trojanskimi krofi. Nato smo v kopališču  preživeli  razgiban dopoldan, kjer je čas hitro minil.

Po kosilu smo se odpravili proti samostanu, kjer prebivajo bratje sv. Frančiška- minoriti.

Ob njem stoji veličastna cerkev Marijinega Vnebovzetja, ena najlepših baročnih umetnin.

V zavetju samostana se v pritličju južnega stolpa skriva neprecenljiva umetnina, stara samostanska lekarna s freskami, zapuščina patrov pavlincev, ki so 120 let bivali v olimskem samostanu.

Po izčrpni predstavitvi in ogledu, smo obiskali še čokoladnico, nato pa smo se odpeljali še v Pivovarno Haler, kjer smo ob kanapejčkih še degustirali njihovo pivo.

Po lepem in pestrem dnevu smo se utrujeni , vendar zadovoljni, odpravili proti domu.

IZLET V OLIMIJE